Već više od desetljeća znanstvena zajednica dijeli zajednički konsenzus o postojanju klimatskih promjena. Međutim, još uvijek postoji značajna populacija klima skeptika koji sumnjaju u klimatske promjene, čak i kada se suoče s konkretnim znanstvenim dokazima. Stoga, kako bi se ispravno suočili s problemom klimatskih promjena, MM se također bavi pitanjem lažnih vijesti o klimatskim promjenama.
Osim toga, predlaže se proučavanje fenomena kroz omiljene predmete u školskom kurikulumu kao što su digitalne tehnologije i stripovi kako bi se pomoglo smanjiti anksioznost djece suočenih s klimatskim promjenama i njihovim posljedicama za budućnost.
Najtočnije moguće razumijevanje onoga s čime se suočavamo i što bi te promjene mogle donijeti trebalo bi nam omogućiti da mjerimo udio odgovornosti, kako individualne tako i kolektivne, koju moramo preuzeti, te bi nas trebalo usmjeriti u odabiru odluka koje treba donijeti unutar demokratskog okvira.
Integracija MOOC-a u TPD smatra se bitnom (O1). MOOC se osmišljava od nule (O2) kako bi se osigurala podrška zajednice i konačna održivost MOOC-a. Pristup pomiješanom učenju dodaje lokalnu dimenziju, podržavajući učitelje da pronađu načine kako provesti ideje u svojim školama. MOOC ima za cilj izgraditi na ovome istražujući kako najbolje podržati učitelje u stvaranju školskih/lokalnih infrastruktura koje im omogućuju da zajednički implementiraju MOOC u svom lokalnom kontekstu, kao i u kontekstu europskog partnerstva (O5).
Ciljevi
Ciljevi WP3 su:
- ko-dizajnirati MM od temelja;
- ko-kreirati sadržaj;
- iskoristiti MM sadržaj i veliku europsku zajednicu učitelja koji se mogu inspirirati i podržavati jedni druge, nudeći svoje profesionalno iskustvo koje će biti integrirano u zajedničko iskustvo zajednice;
- stvoriti održivu zajednicu prakse među učiteljima.
Glavni rezultati
- Analiza potreba: Istraživačka anketa za dionike kako bi se programerima MOOC-a pružile potrebne informacije o njihovim potrebama.
- Dizajn MOOC-a: s posebnim kriterijima pristupačnosti i standardima kvalitete.
- Kolekcija OER-a: including podcasts, videos, teaching and learning resources etc.
- The MIRACLE MOOC: s raznim komponentama učenja, kao što su videi, aktivnosti čitanja (R3.2), predavanja i forum za raspravu. Također će biti ocjenjivanja, kao što su kvizovi, testovi ili zadaci ocjenjivani od strane vršnjaka. Uspješnim završetkom MOOC-a bit će dodijeljena potvrda koju izdaje Sveučilište u Malti. MIRACLE MOOC će uključivati pet modula temeljenih na brošurama proizvedenim u WP2, povratnim informacijama dobivenim tijekom f2f obuke učitelja i izvještaju o validaciji pilotiranja brošura (WP2):
- M1: OSNOVNA ZNANOST O KLIMATSKIM PROMJENAMA: bavi se mnoštvom pitanja i složenošću interakcija povezanih s klimatskim promjenama, temeljenim na ažuriranom znanstvenom sadržaju.
- M2: KO-KREACIJA DIGITALNIH STRIPOVA: nudi igrački pristup temi koja povećava anksioznost učenika suočenih s klimatskim promjenama i njihovim posljedicama za budućnost.
- M3: DIGITALNO PROŠIRENJE STRIPOVA: smjernice o tome kako augmented reality može spojiti fizički i cyber svijet, omogućujući ljudima da "vide" ono što ne mogu vidjeti.
- M4: LAŽNE VIJESTI I DEZINFORMACIJE: pružanje smjernica i alata za suočavanje s problemom lažnih vijesti o klimatskim promjenama.
- M5: OBRAZOVNI SCENARIJI: u ovom modulu učitelji će se upoznati s validiranim scenarijima razvijenim u WP2 i dobiti podršku za razvoj vlastitih.
- Izvještaj o validaciji WP3 bit će dokument koji sažima sve rezultate validacije i postupke koji su poduzeti kako bi se osiguralo da rezultati WP3 dosljedno održavaju zadovoljavajuću kvalitetu. Ovaj formalni izvještaj potreban je prije nego što se rezultati projekta konačno mogu predstaviti europskim školama izvan partnerstva.
- Zapisnik s međunacionalnog projektnog sastanka.